Aktualności Aktualności

Nadobnicowe szaleństwo

Tak jednym słowem można określić to co działo się w miniony piątek (27 stycznia br.) na stoku ośrodka „Bystre", gdzie odbyły się pierwsze zawody narciarskie w konkurencji slalom gigant organizowane przez Nadleśnictwo Baligród. Honorowy patronat zawodów objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Pani Grażyna Zagrobelna.

Na starcie stanęło 68 zawodniczek i zawodników z różnych regionów Polski. W blasku słońca jako pierwsi wystartowali juniorzy. Dzieciaki doskonale poradziły sobie z omijaniem tyczek i „wykręciły" czasy, których nie jeden dorosły mógłby pozazdrościć. Najlepszym juniorem (rocznik 2007 i młodsi) został Michał Wiejowski z Sanoka, który pokonał trasę w czasie 00:26,51. Wśród juniorów starszych (rocznik 2006-2002) zwycięzcą został Michał Koncewicz z Baligrodu, który zjechał w czasie 00:26,59. Wśród juniorek pomimo, że było ich zaledwie 2 walka była zacięta. Zwyciężczynią została Maja Wiejowska z Sanoka z czasem 00:24,48.

Seniorki reprezentowało 7 pań, a najlepsza z nich Pani Magdalena Wiejowska pokonała trasę w 00:25,93 minuty. Dla całej rodziny zdecydowanie był to zwycięski dzień.

Panowie, którzy najliczniej reprezentowali kategorię Senior (47 zawodników) zjeżdżali w bardzo podobnych czasach, więc o wygranej decydowały setne sekundy. Tak było w przypadku drugiego i trzeciego miejsca, gdzie różnica była zaledwie
2 setnych. Zawodnicy Rafał Osiecki (II) i Wiktor Chojnacki (III) zabrali swoje puchary do Lutowisk. Pierwsze miejsce powędrowało natomiast do Wetliny do Pana Tomasza Ostrowskiego, który osiągnął najlepszy czas ze wszystkich – 00:21,36. Lista z wynikami zamieszczona jest poniżej w załączniku.

Puchary oraz nagrody wręczył w imieniu Dyrektor RDLP W Krośnie Pan Jacek Stankiewicz – Naczelnik Wydziału Gospodarowania Ekosystemami oraz w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Baligród – z-ca nadleśniczego Pan Teodor Furs. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy drewniany medal z nadobnicą. Organizator przewidział również nagrody specjalne, oraz nagrody niespodzianki, które były rozlosowane wśród numerów startowych.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom nagród głównych i nagród niespodzianek: „Tagart", „a.m.p.e.r.e.", "Garmin", DIESTEIN, TAKMA, SNOWSPORT.PL, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, Mlekovita.

Sponsorowi nagrody specjalnej Hotelowi „Carpatia" dziękujemy za ufundowanie vouczera na seans SPA. Podziękowania należą się również sponsorowi słodkiej nagrody dla wszystkich – tortu okolicznościowego wykonanego przez Piekarnię Szelców z Leska.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR, którym również należą się ogromne podziękowania.

Wszystkim dziękujemy za udział w zawodach!

Liczymy, że w następnym roku również dopisze słońce i dobry humor.