Wydawca treści Wydawca treści

Życzenia Świąteczne

Świąteczne Życzenia

W poszukiwaniu wiosny

W celu potwierdzenia obchodów wczorajszego pierwszego dnia wiosny dziś odwiedziły nas dzieciaki z oddziału przedszkolnego przy SP w Baligrodzie...

...które swe poszukiwania skierowały do ogrodu edukacyjnego znajdującego się przy biurze Nadleśnictwa. W ogrodzie bowiem zakwitły już śnieżyce wiosenne, śnieżyczki przebiśnieg, przylaszczki i wawrzynek wilczełyko. Także w oczku wodnym wypatrywano oznak wiosny w postaci żabiego skrzeku. Niestety warunki pogodowe nie sprzyjają rozrodowi żab i chyba jeszcze musimy poczekać na ocieplenie. Wiosenny, ale zimny deszcz zmusił nas do ucieczki w nieco cieplejsze miejsce. W sali edukacyjnej dzieci dowiedziały się co leśnicy robią w lesie o tej porze roku. Jak powstaje las, co to jest szkółka leśna i jak sadzi się drzewa „zielonym do góry".

Na koniec dzieci złożyły wszystkim baligrodzkim leśnikom życzenia wielkanocne. Za miłe chwile i życzenia bardzo dziękujemy!


Wielkanocny Stroik 2016

Można już pisać o tradycji jaka na stałe zagościła w naszym nadleśnictwie.

Wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum w Mchawie, którzy również przynależą do 7 Bieszczadzkiej Drużyny Starszoharcerskiej przeprowadziliśmy akcję „Wielkanocny Stroik". Tym razem młodzież przygotowała stroiki nietypowe, bo w postaci wielkanocnych zajączków. Pomimo obchodzonego w tym dniu „Dnia Wagarowicza" rąk do pracy nie zabrakło. Ponad 40 zajączków powędruje wraz życzeniami do mieszkańców Baligrodu i okolic, którzy samotnie będą spędzać te święta.

Za współpracę dziękujemy opiekunce i koordynatorce akcji Pani Małgorzacie Kowalskiej !!!